Taimede ettekasvatamine seemne külvist ja pistikust kuni taimed õue või kasvuhoonesse istutamiseni.

Kevadine seemnete külvi ja taimede paljundamise aeg pistikutest on käes.
Kui seeme idaneb mullas oma sisemiste jõuvarude arvel siis tärkanud taimehakatised vajavad meie poolset hoolt ja abi juba tunduvalt rohkem. Tänapäevase külvi- ja pikeerimismullad sisaldavad taimede kasvuks vajalike toiteelemente väga väikeses koguses ja taimekesi on vaja kindlasti lisaväetama hakata. Milliseid väetisi kasutada, et taimed jõudsalt areneks ja kasvaks kuid väga välja ei veniks?

Substral® Miracle Gro® Toa- ja rõdutaimede Looduslik kasvustimulaator. LOODUSTOODE Biochol põhineb merelimuste kodadest saadud looduslikul kitiinil. Kasutamiseks lehe ja juure kaudu. Soodustab taimede kasvu, rikkalikku õitsemist, juurte tööd, juurdumist. Tõstab taimede vastupidavust ja aitab kergemini toime tulla ebasoodsate kasvutingimustega - talvise stressi, uue kasvukohaga, ümber istutamisega.

Seemnetest taimede ettekasvatamisel:

  • Seemnete külvil nende niisutamisel, enne mullaga katmist.
  • Pärast taimede tärkamist piserdada taimede lehti ja mullapinda 1-2 nädalase vahega.
  • Taimede pikeerimisel ja ümberistutamisel pihustada juurtele, mullale ja taimede lehtedele.

Pistikust paljundamine ja juurdunud pistikute...


Toalillede ümberistutamine ja neile sobivad istutussegud.

Ümberistutamine on taimedele piisavalt stressi tekitav, see-tõttu peaks seda võimalusel vältima. Kuidas leida taimele kõige sobivam istutussegu, et ta end võimalikult pikalt seal hästi tunneks.

Ümberistutamine on taimedele piisavalt stressi tekitav, see-tõttu peaks seda võimalusel vältima. Vajadus taimi tihti ümber istutada pärineb ajast kui puudusid korralikud toalillede väetised ja ka kõigeparem toalillede muld vananeb ja aastatega suureneb mullas taimede elu pärssivate ainete hulk. Taimede ümberistutamise tihedus sõltub tänapäeval rohkem sellest, millist istutusmulda, väetist ja vett kasutame. Optimaalne peaks olema selline üle 2-5 aasta ümberistutamine.
1-2 nädalat enne taime ümberistutamise soovi kasta muld korralikult märjaks nii on teda ohutum koos mullapalliga potist kätte saada, et kontrollida juurte olukorda. Kui taim vajab ümberistutamist pane kirja millist mulda ja kui palju vajad, samuti kas on vaja uut potti ja potiümbrist. Nüüd kui taim on korralikult kastetud ja tuleb ümber istutada oleks hea teda pisut väetada. Nii ergutad taime kasvama hakkamist ja tal on kergem uues mullas kohaneda, sest kasvuhoog on sees. Kui talvel pole taime väetatud kasuta ½ pakendil olevast väetise normist.  Enne taimede ümberistutamist ja kuu peale ümberistutamist on hea kasutada Substral® Miracle Gro® Loodusliku kasvustimulaatorit, mis soodustab taimede juure tegevust ja juurdumist aidates kakkama saada ümberistutamisel saadud keskkonna muutustest.

...