Muld

Substral® MiracleGro® MURUPARANDUS SEGU.
Kolm ühes: muld+seeme+väetis
Kuni 100 tühimikule 10 × 10 cmOmadused:
Segu hoiab väga hästi niiskust, loob muru kasvuks optimaalsed tingimused ning tagab tiheda ja kauni muru kasvu tühimikes ja vähese kasvumullaga põuakartlikes kohtades (teeääred, murukatused). Väetise lisand aitab kaasa muru seemne idanemisele, juurdumisele ja kasvule. Seemnesegu sobib kasutamiseks nii päikeselises kui varjulises kasvukohas. Pakendist jätkub 1m2 või nt. 100 tühimikule 10 × 10 cm.Koostis:
*Madalsooturba ja kookosmultši segu.
*Muruseeme
*EÜ väetis NPK
*pH: 5,5–7,0. Sooldumine: alla 2,5 g NaCl/l

SUBSTRAL® Toalillede muldOmadused:
- Toitaineterikas istutussegu on valmistatud orgaanilisest väetisest (järve muda) ja  kvaliteetturbast.
- Valmis muld õitsvate ja lehtdekoratiivsetele toataimedele istutamiseks. Sobib seemnete külviks, taimede pikeerimiseks, sibullillede istutamiseks. Mulla struktuuri ja väetustaseme parandamiseks. 
- Soodustab taimede optimaalset kasvu ja arengut.
- Muld on õhulise struktuuriga, hea vee imemisvõimega, kuivades ei tõmbu kokku ega paaku kõvaks.Koostis:
NPK: lämmastik (N) ≥ 200mg/100 g; fosfor (P) ≥ 20mg/100 g; kaalium (K) ≥ 60mg/100 g
pH 5,5-6,5 (nõrgalt happeline)
Niiskus 60-70%Tooraine:
Orgaaniline väetis 40%, hele kvaliteetturvas 60%.Kirjeldus:
Substral® Toalillede muld sisaldab mitmekülgset orgaanilist väetist ja kvaliteetset heledat turvast. Muld on nõrgalt happeline sobides enamike toas kasvatavate õitsvate ja lehtdekoratiivsetele taimedele istutamiseks. Sobib ka seemnete külviks, taimede pikeerimiseks, sibullillede istutamiseks. Mulla struktuuri ja väetustaseme parandamiseks.

Substral® TOALILLEDE istutussegu Osmocote® väetisega
Madalsoo + kõrgsoo turvas + väetis ( Plant Starter® ja Osmocote® väetis).Kirjeldus:
* Sobib enamuse toas kasvatatavate õitsvate ja lehtdekoratiivsete toataimede istutamiseks ja ümberistutamiseks.
* Toalille pistikute juurutamiseks.
* Istikute pikeerimiseks.
* Aiamulla rikastamiseks.
Sobib kasutamiseks plastik- ja savipottides. Säilitab ühtlaselt niiskust ja õhku. Kuivades ei paaku ja kastes märgub muld kergelt.
Istutussegu pH: 5,4–6,0. EC vesilahuse elektrijuhtivus alla 1,5 mS/m. Olek tahke puiste, fraktsioon 0–20 mmKoostis:
Eritöötlusega madalsoo ja raba turvas 50:50
48g väetiste segu:
- Plant Starter® NPK 10-52-10 (soodustab juurdumist javähendab taimede ümberistutamisel tekkivat stressi.
- Osmocote® NPK 15-09-09 väetiste seguga. Osmocote® väetis on taimede poolt kergesti omastatav vähemalt 80% ulatuses. Toiteelemendid vabanevad iga päev temperatuuri ja niiskuse koosmõjul. Tänu ühtlasele väetamisele vastavalt taime vajadustele 6-kuu jooksul arenevad taimed hästi ja õitsevad kaunilt. Looduslikust vaigust graanulikest laguneb aasta jooksul peale toiteelementide vabanemist.

SUBSTRAL® Lehtdekoratiivsete taimede muldOmadused:

- Koheseks kasutamiseks valmis universalne istutussegu lehtdekoratiivsete taimede istutamiseks. Sobib ka õitsvate taimede istutamiseks.
- Soodustab taimede optimaalset kasvu ja arengut.
- Muld on õhuline, kerge ning kastmisel ei paaku ega tõmbu kokku.Koostis:
Hele- ja tume turvas.
Rikastatud Osmocote® NPK 15:9:9 ja Start NPK 10:52:10 väetistega
pH: 5,5 – 6,0Kirjeldus:
SUBSTRAL® Lehtdekoratiivsete taimede muld sobib erinevate ka õitsvate toalillede: palmid, filodendronid, draakonipuud, tõlvlehikud, difebahiad jne. istutamiseks. Istutussegu valmistamisel kasutatud hele- ja tume turvas tagavad optimaalse struktuuri: õhurikka, hea veerežiimiga ja enamusele toalilledest sobiva nõrgalt happelise (pH 5,5–6,0) kasvukeskkonna. Muld ei paaku ja kuivamisel märgub kergesti, sobides kasutamiseks nii plastik- kui savipottides. Mullale lisatud Osmocote® ja Start väetised tagavad taimele hea juurdumise ja vajalikud toiteelemendid pärast istutamist/ümberistutamist 3-4 kuu jooksul.

SUBSTRAL® Sõnajala muldOmadused:

- Koheseks kasutamiseks valmis istutussegu siseruumides kasvatatavate sõnajalgade  istutamiseks.
- Soodustab taimede optimaalset kasvu ja arengut.
- Muld on õhuline, kerge, hoiab hästi niiskust ning kastmisel ei paaku ega tõmbu kokku.Koostis:
Hele- ja tume turvas, kergkruus
Rikastatud Osmocote® NPK 15:9:9 ja start NPK 10:52:10 väetistega
pH: 5,5 – 6,0Kirjeldus:
SUBSTRAL® Sõnajala muld on valmistatud erinevate toas kasvatavate sõnajalaliste istutamiseks. Muld sobib ka teiste läbikuivamist kartvate taimede istutamiseks: simsi asalea, helksiine, tradeskantsia, roomav viigipuu jt. Läbikuivamist kardavad reeglina õrnade lehtedega, nõrga juurestikuga, suure rohtse lehestikuga taimed. Istutussegu valmistamisel kasutatud hele- ja tume turvas ning kergkruus tagavad enamusele toataimedele sobiva nõrgalt happelise keskkonna (pH 5,5–6,0) ja optimaalse struktuuri. Muld on õhuline, kerge, hoiab hästi niiskust ning kastmisel ei paaku ega tõmbu kokku. Sobib kasutamiseks nii plastik kui savipottides. Mullale lisatud Osmocote® ja Start väetised tagavad taimele hea juurdumise ja vajalikud toiteelemendid pärast istutamist/ümberistutamist 3-4 kuu jooksul.

 

SUBSTRAL® Orhidee muldOmadused:
- Koheseks kasutamiseks valmis istutussegu erinevate orhideede ja teiste epifüütsete taimede istutamiseks.
- Muld on õhuline, kerge ning hoiab hästi vajalikku niiskust.Koostis:
Komposteeritud männikoor, kookoskiud, kookospähkli koor, hele turvas, kergkruus.
pH: 4.5 – 5,5Kirjeldus:
SUBSTRAL® Orhidee muld sobib erinevate orhideede jt. epifüütide istutamiseks. Istutussegu valmistamisel kasutatud komposteeritud männikoor, kookoskiud, kookospähkli koore tükid, hele turvas ja kergkruus tagavad pikaajaliselt optimaalse struktuuriga: õhulise, niiskust hästi hoidva ja orhideede kasvuks sobiva happelise (pH 4,5–5,5) keskkonna.Kasutamine:
aastaringne

SUBSTRAL® Kaktuste muldOmadused:
- Koheseks kasutamiseks valmis istutussegu kaktuste, piimalillede, aaloeade, havorthiate jt  sukulentsete taimede istutamiseks.
- Soodustab taimede optimaalset kasvu ja õitsemist.
- Muld on õhuline, kerge ning kastmisel ei paaku ega tõmbu kokku.Koostis:
Hele- ja tume turvas, liiv, kergkruus.
pH: 5.5- 6.0Kirjeldus:
SUBSTRAL® Kaktuste muld on valmistatud spetsiaalselt erinevate sukulentide (kaktused, piimalilled, aaloed, havorthiad jt.) istutamiseks. Kaktuste muld sobib ka niiskuskartlike draakonipuude (Dracaena sp.), sulgvõhu (Zamioculcas zamiifolia), noliinade (Beaucarnea sp.), tääkliilia (Yucca elephantipes) jt. istutamiseks. Mullasegu valmistamisel on kasutatud heledat- ja tumedat turvast, liiva ja kergkruusa, mis tagavad optimaalse struktuuri: õhulisuse, hea veerežiimi ja taimedele sobiva nõrgalt happelise (pH 5,5 – 6,0) kasvukeskkonna. Sobib kasutamiseks nii plastik kui savipottides.Kasutamine:
aastaringne

SUBSTRAL® Tsitruseliste muldOmadused:
- Koheseks kasutamiseks valmis istutussegu siseruumides kasvatatavate tsitruseliste nagu apelsinid, grebid, sidrunid ja laimid istutamiseks. Muld sobib ka analoogset kasvupinnast vajavatele taimedele (kalamondiinipuud, flamingolilled, asalead jt.)
- Soodustab taimede optimaalset kasvu.
- Muld on õhuline, kerge ning kastmisel ei paaku ega tõmbu kokku.Koostis:
Hele- ja tume turvas, komposteeritud puukoor, kergkruus.
Rikastatud Osmocote® NPK 15:9:9 ja Start NPK 10:52:10 väetistega
pH: 5,5 – 6,0Kirjeldus:
SUBSTRAL® Tsitruseliste muld on valmistatud spetsiaalselt siseruumides kasvatatavate tsitruseliste nagu apelsinid, grebid, sidrunid ja laimid istutamiseks.  Muld sobib ka analoogset kasvupinnast vajavatele taimedele (kalamondiinipuud, flamingolilled, asalead jt.).  Istutussegu valmistamisel kasutatud hele- ja tume turvas, komposteeritud puukoor ja kergkruus tagavad optimaalse struktuuri , hea veerežiimi ja taimedele sobiva nõrgalt happelise(pH 5,5–6,0) keskkonna. Sobib kasutamiseks nii plastik kui savipottides. Muld on rikastatud Osmocote® NPK 15:9:9 ja Start NPK 10:52:10 väetistega mis tagavad taimede hea juurdumise ja toiainetega varustamise 3-4 kuu jooksul pärast istutamist.

Substral® LILLEDE istutussegu Osmocote® väetisega
Kolm ühes = muld + kiiretoimeline väetis + pikaajaline Osmocote väetis.Kirjeldus:
Sobib nõrgalt happelist kasvumulda ning suure ja keskmise toiteelementide vajadusega taimede istutamiseks. Tänu niiskusrežiimi parandavale kergkruusale ja pikatoimelisele Osmocote® väetisele sobib eriti hästi suvelillede (pelargoonide, petuuniate, lemmaltsade, fuksiate, begooniate, peiulillede, raudürdi, inglitrompeti jt) istutamiseks, tagades optimaalse kasvu ja õitsemise ka rasketes tingimustes. Toiteelemendid vabanevad iga päev temperatuuri ja niiskuse koosmõjul. Tänu ühtlasele väetamisele vastavalt taime vajadustele 6-kuu jooksul arenevad taimed hästi ja õitsevad kaunilt.Substral soovitab:
Suvelilled vajavad kasvuks rohkesti toiteelemente. Soodustamaks pikaajalist ja rikkalikku õitsemist võib taimi lisaks väetada Substral® erinevate suvelillede väetistega  kasutades 1/2 normist näiteks Miracle Gro® Suvelilleväetisega, Rikkalikult õitsevate suvelillede väetis jt.


Substral® ROOSIDE istutussegu Osmocote® väetisega
Kolm ühes = muld + kiiretoimeline väetis + pikaajaline Osmocote väetis.Kirjeldus:
Hea struktuuriga spetsiaalne istutussegu rooside jt õitsvate püsikute istutamiseks ja ettekasvatamiseks nii aias kui erinevates kasvunõudes - pottides. Plant Starter soodustab taimede juurdumist ja vähendab taimede ümberistutamises tekkivat stressi. Osmocote® väetis on taimede poolt kergesti omastatav. Taimed kasutavad ära vähemalt 80% toiteelementidest, mis vabanevad temperatuuri ja niiskuse koosmõjul. Tänu ühtlasele väetamisele 6-kuu jooksul vastavalt taime vajadustele arenevad taimed hästi ja õitsevad kaunilt. Rooside istutamisel tuleb jälgida, et põõsad istutataks õigele sügavusele arvestades kasvukohta. Eesti roosikasvatajas soovitavad jätta pookekoha vähemalt 5cm sügavusele.Substral soovitab:
Rikkalikuks õitsemiseks võib roose hakata lisaks väetama kuu peale istutamist Substral® MiracleGro® Roosi väetisega.Koostis:
madalsoo- ja rabaturvas vahekorras 50:50

Naturen® Maitsetaimede ja külvi muld+looduslik kompost.Omadused:


Madala toitainete sisaldusega 100% looduslik muld on hea niiskusrežiimiga, umbrohu ja haigusvaba. Sobib erinevate maitsetaimede kasvatamiseks –
rosmariin, lavendel, basiilik, aed-liivatee, mündid, suhkruleht, murulauk, petersell jt väikese ja keskmise toitainete vajadustega taimede ettekasvatamiseks, seemnete külviks ja taimede pikeerimiseks. Looduslik kompost sisaldab rohkesti humiinhapet, mis parandab idanemist, soodustab taimede juurdumist ja parandab nende vastupanuvõimet haiguste suhtes. 


Koostis:

kõrg- ja madalsooturvas, liiv ja looduslik kompost.
pH 5,5 – 6,5 (H20 lahusest)
Soolade sisaldus 2,5 g NaCl/dm3
Fraksion: Ø 0-30 mm
Pakend:

5 L (1,5 kg) pakkimise ajal

Naturen® Külvi- ja maitsetaimede muld+looduslik kompost.Omadused:

Madala toitainete sisaldusega 100% looduslik muld on hea niiskusrežiimiga, umbrohu ja haigusvaba. Sobib seemnete külviks ja taimede pikeerimiseks ning väikese ja keskmise toitainete vajadustega taimede kasvatamiseks (nt. maitsetaimed). Looduslik kompost parandab idanemist, soodustab taimede juurdumist ja parandab nende vastupanuvõimet haiguste suhtes. Suurema toitainete vajadusega taimede ettekasvatamisel lisage külvimullale juurde 40 g Osmocote® Start väetist (1g väetist 1L mulla kohta).

 Koostis:

kõrg- ja madalsooturvas, liiv ja looduslik kompost

pH 5,5 – 6,5 (H20 lahusest)
Soolade sisaldus 2,5 g NaCl/dm3
Fraksion: Ø 0-30 mm

 

MUSTIKA ja HORTENSIA istutussegu Osmocote® väetisega.
Kolm ühes = turvas + koor + pikaajaline Osmocote väetis. Mustika, hortensia jt taimede istutussegu koos kooremultsiga tagamaks vajalik happelisus pikemaks ajaks.Omadused:

Mulda on rikastatud 48g Plant Starter NPK 10-52-10 väetise (soodustab juurdumist) ja pikatoimelise Osmocote® NPK 15-09-09 väetise seguga. Osmocote® väetis on taimede poolt kergesti omastatav vähemalt 80% ulatuses. Toiteelemendid vabanevad iga päev temperatuuri ja niiskuse koosmõjul. Tänu ühtlasele väetamisele vastavalt taime vajadustele 6-kuu jooksul arenevad taimed hästi ja õitsevad kaunilt. Looduslikust vaigust graanulikest laguneb aasta jooksul peale toiteelementide vabanemist.

 


 

Substral soovitab:

Naturen® Köögivilja jt taimede istutussegu loodusliku kompostiga  Terra Humus.
Omadused:

100% looduslik muld on hea niiskusrežiimiga, umbrohu ja haigusvaba. Sobib rinevate taimede kasvatamiseks noortaimest kuni saagikandvuse lõpuni ning mulla arandamiseks. Looduslik Terra HUMUS sisaldab suures koguses looduslikke umiidhappeid, mis soodustab seemnete idanemist, taimede juurdumist ning parandab aimede vastupanuvõimet haiguste suhtes. Segades 1:1 aiamullaga parandab mulla eerežiimi ja toitainete sisaldust. Aktiviseerib mulla mikroorganismide elutegevust.


 

Koostis:
Kõrg- ja madalsooturvas, looduslik kompost Terra HUMUS
pH 5,5 – 6,5 (H20 lahusest)
Soolade sisaldus 2,5 g NaCl/dm3
Fraksion: Ø 0-30 mm
Hoidmine:

Toote kasutusaeg ei ole piiratud õigetel hoiutingimustel. Pakendis mulda mitte hoida vihma ja lõõskava päikese käes. Külmumine ei muuda toote omadusi.Pakend:

40 L (18 kg) pakkimise ajal

Naturen® Maitsetaimede ja külvi muld+looduslik kompost.
Omadused:

Madala toitainete sisaldusega 100% looduslik muld on hea niiskusrežiimiga, umbrohu ja haigusvaba. Sobib erinevate maitsetaimede kasvatamiseks – rosmariin, lavendel, basiilik, aed-liivatee, mündid, suhkruleht, murulauk, petersell jt väikese ja keskmise toitainete vajadustega taimede ettekasvatamiseks, seemnete külviks ja taimede pikeerimiseks. Looduslik kompost parandab idanemist, soodustab taimede juurdumist ja parandab nende vastupanuvõimet haiguste suhtes.Kasutamine:

Kõrg- ja madalsooturvas, liiv ja looduslik kompost.
pH 5,5 – 6,5 (H20 lahusest)
Soolade sisaldus 2,5 g NaCl/dm3
Fraksion: Ø 0-30 mm
.
Hoidmine:

Toote kasutusaeg ei ole piiratud õigetel hoiutingimustel. Pakendis mulda mitte hoida vihma ja lõõskava päikese käes. Külmumine ei muuda toote omadusi.Pakend:

5 L (1,5 kg) pakkimise ajal